Reklama

Reklama

Koronawirus w Holandii. W szpitalach głównie niezaszczepieni

Prawie wszystkie hospitalizowane z powodu koronawirusa osoby nie były wcześniej zaszczepione przeciw COVID-19 - wynika z ustaleń reporterów dziennika "Algemeen Dagblad", którzy dane te potwierdzili w największych szpitalach Niderlandów.

Spośród 374 pacjentów przyjętych z koronawirusem od 1 marca w Erasmus Medical Centers, żaden nie był w pełni zaszczepiony - poinformował "AD" rzecznik szpitala w Rotterdamie.

Podobnie jest na południu kraju (Tilburg) oraz w jego północnej części (Groningen). - Zdarzają się chorzy na COVID-19, którzy odmówili zaszczepienia, albowiem nie wierzyli w pandemię - powiedział dziennikowi mikrobiolog Jean-Luc Murk ze szpitala w Tilburgu.

Zdarza się, że osoba zaszczepiona przeciwko COVID-19 trafia do szpitala. Zdaniem mikrobiologa Angreasa Vossa jest to nieuniknione. - Czasami reakcja organizmu na przyjcie preparatu jest opóźniona do tego każdy układ odpornościowy jest inny - zauważył Voss.

Reklama

Uniwersyteckie Centrum Medyczne w Amsterdamie (UMC) informuje o kilku takich przypadkach. - Byli to pacjenci, którzy właśnie niedawno przyjęli drugą dawkę preparatu, więc ochrona nie była jeszcze w pełni zgodna ze standardami - powiedział "AD" rzecznik szpitala.

Z informacji Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (RIVM) wynika, że liczba chorych na COVID-19 w szpitalach jest niska - 278 pacjentów. Na przełomie roku było ich ponad 3000 - przypomina RIVM.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje