Reklama

Reklama

Koronawirus w Hiszpanii. W ciągu ostatniej doby zmarło 430 osób

430 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii. Tym samym łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii COVID-19 wzrosła w tym kraju do 21 282 – poinformowało we wtorek hiszpańskie ministerstwo zdrowia.

W czasie ostatnich 24 godzin odnotowano 3 968 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Od początku epidemii w Hiszpanii zainfekowanych zostało 204 178 osób.

Resort zdrowia przekazał, że w porównaniu z poprzednią dobą wykryto mniej przypadków nowych zakażeń - między niedzielą a poniedziałkiem liczba nowych zainfekowanych osób wyniosła 4 266.

Zaznaczono jednak, że podczas ostatniej doby zwiększyła się liczba zgonów spowodowanych COVID-19. O ile pomiędzy niedzielą, a poniedziałkiem było ich 399, o tyle już w czasie następnych 24 godzin - 430.

Ministerstwo zdrowia poinformowało również w komunikacie, że od poniedziałku wyzdrowiało 1 927 pacjentów, a od początku epidemii 82 514.

Reklama

Przywilej "krótkiej przechadzki"

We wtorek rano minister oświaty Isabel Celaa zapowiedziała, że w najbliższych godzinach rząd Pedra Sancheza podejmie decyzję w sprawie umożliwienia rodzicom wychodzenia z dziećmi na spacery.

Zaznaczyła, że przywilej "krótkiej przechadzki" w okolicy miejsca zamieszkania będzie dotyczył dzieci w wieku poniżej 12 lat. Pierwsze spacery będą możliwe od następnego poniedziałku.

Przedłużone restrykcje

Celaa zaznaczyła, że na razie utrzymane zostaną inne restrykcje związane ze stanem zagrożenia epidemicznego, który rząd planuje przedłużyć do 9 maja. Przypomniała, że decyzja ta musi jeszcze zostać zaakceptowana przez Kongres Deputowanych, niższą izbę parlamentu.

Marcin Zatyka 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy