Reklama

Reklama

Koronawirus w Hiszpanii. Przymusowa izolacja w jednym z regionów

Władze wspólnoty autonomicznej Galicji, na północnym zachodzie Hiszpanii, ogłosiły w niedzielę 5 lipca przymusową izolację dla mieszkańców regionu A Marina. Obostrzenia mają związek z szybko rosnącą tam liczbą zakażeń koronawirusem.

Jak poinformował premier Galicji Alberto Nunez Feijoo, regionalne władze sanitarne zidentyfikowały już główne ognisko infekcji SARS-CoV-2, które w ciągu ostatniego tygodnia doprowadziło do ponad 100 zakażeń.

Nunez Feijoo wyjaśnił, że do licznych infekcji doszło w "dwóch lub trzech barach" w miejscowości Burela, w regionie A Marina (odpowiedniku polskiego powiatu). Dodał, że większość zakażeń ma tam przebieg bezobjawowy.

Zakaz wychodzenia z domów

Izolacja, polegająca na zakazie wychodzenia z domów z wyjątkiem udania się do pracy lub po zakupy, będzie obowiązywała w A Marinie przez pięć dni. 

Reklama

W tym czasie mieszkańcy nie mogą też wyjeżdżać poza tę część Galicji, usytuowaną w prowincji Lugo.

Przymusowa izolacja w A Marinie, gdzie mieszka 70 tys. osób, przestanie obowiązywać w piątek, na dwa dni przed wyborami do parlamentu Galicji.

W sobotę po południu przymusową 15-dniową izolację wprowadzono już w regionie Segria, w katalońskiej prowincji Lerida. Powodem ogłoszenia restrykcji na obszarze zamieszkanym przez 210 tys. osób były liczne infekcje wśród pracowników przedsiębiorstw produkcji spożywczej i gospodarstw rolnych.

Przymusowa izolacja w Segrii oraz A Marinie to pierwsze przypadki przywrócenia restrykcji po odwołaniu 21 czerwca przez rząd Hiszpanii obowiązującego w całym kraju od połowy marca stanu zagrożenia epidemicznego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama