Reklama

Reklama

Koronawirus w Hiszpanii. Ponad dwa tys. zakażeń w ciągu doby

W Hiszpanii w ciągu ostatniej doby liczba zakażeń koronawirusem wzrosła o 2031. Łącznie od początku pandemii odnotowano w tym kraju 282 641 przypadków COVID-19. Z kolei w Portugalii w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 203 nowe infekcje, a ich łączna liczba wynosi 50 613.

Według resortu zdrowia Hiszpanii, najbardziej doświadczonymi przez epidemię wspólnotami autonomicznymi kraju były w ciągu ostatnich 24 godzin: Madryt, Aragonia oraz Katalonia.

W środę po południu władze ministerstwa zdrowia poinformowały, iż w ciągu ostatniej doby potwierdzono pięć nowych przypadków śmierci pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W sumie w Hiszpanii zmarło już 28 441 zainfekowanych osób.

Rozbieżne dane

Po raz kolejny dane resortu zdrowia Hiszpanii dotyczące zgonów są rozbieżne ze statystykami władz Katalonii, gdzie regionalne służby medyczne potwierdziły podczas minionej doby osiem ofiar śmiertelnych.

Reklama

W środę po południu autonomiczny rząd Katalonii ogłosił zakończenie przymusowej izolacji na terenie siedmiu gmin w prowincji Lerida.

W Portugalii wzrasta dynamika zakażeń

Z kolei w Portugalii podczas ostatnich 24 godzin utrzymała się dotychczasowa dynamika zgonów wskutek COVID-19. Od wtorku zmarło trzech kolejnych pacjentów. Łączna liczba ofiar śmiertelnych tej choroby wynosi 1725.

Z szacunków portugalskich służb medycznych wynika, że w ciągu ostatniej doby wzrosła dynamika zakażeń. O ile pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem było ich 111, to podczas kolejnych 24 godzin już 203.

W sumie na terenie Portugalii potwierdzono dotychczas 50 613 przypadków infekcji. Najwięcej dobowych zakażeń od ponad dwóch miesięcy notowanych jest na terenie Lizbony oraz sąsiadujących z nią gmin.

Z Lizbony Marcin Zatyka

***

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy