Reklama

Reklama

Koronawirus w Hiszpanii. Ministerstwo: Żadnej ofiary w ciągu ostatniej doby

Do poniedziałku w Hiszpanii zmarło z powodu koronawirusa 27 127 osób - podał resort zdrowia tego kraju, podkreślając, że w ciągu ostatniej doby nie zanotowano żadnego zgonu. W Portugalii lokalne służby oszacowały, że od niedzieli liczba zgonów wzrosła o 14 - do 1424.

Z komunikatu ministerstwa zdrowia Hiszpanii wynika, że po raz pierwszy od początku marca w ciągu doby nie zanotowano żadnego przypadku śmiertelnego u pacjenta zakażonego koronawirusem.

Dane te z niedowierzaniem przyjmują jednak hiszpańskie media. Dziennik "El Mundo" wskazuje, że tylko w Asturii, na północy kraju, podczas ostatniej doby zanotowano trzy przypadki śmiertelne pacjentów chorych na COVID-19, o czym poinformowały regionalne służby sanitarne.

Według oświadczenia ministerstwa zdrowia Hiszpanii do poniedziałku w całym kraju zanotowano łącznie 239 638 przypadków infekcji koronawirusem. Oznacza to, że w porównaniu ze statystykami podanymi przez resort w niedzielę podczas ostatniej doby potwierdzono 209 nowych zakażeń.

Reklama

W Portugalii tymczasem wciąż utrzymuje się zbliżona dynamika nowych zgonów spowodowanych infekcją koronawirusem. Od niedzieli zanotowano 14 kolejnych zgonów, czyli taką samą liczbę jak podczas poprzedniej doby.

Pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem w Portugalii zanotowano też 200 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, co oznacza, że łączna liczba zakażonych wynosi 32 700.

Ze statystyk władz medycznych Portugalii wynika, że w ciągu ostatniej doby liczba osób wyleczonych z COVID-19 wzrosła o 143. W sumie ozdrowieńców jest już 19 552.

Z Lizbony Marcin Zatyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje