Reklama

Reklama

Koronawirus w Hiszpanii. 399 śmiertelnych ofiar w ciągu doby. Najmniej od marca

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii zmarło 399 osób zakażonych koronawirusem. To najmniej od 22 marca - poinformowało w poniedziałek hiszpańskie ministerstwo zdrowia. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii COVID-19 wzrosła w tym kraju do 20 852.

W ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii odnotowano 4266 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Od początku pandemii zakażonych zostało tam 200 210 osób.

Z danych resortu zdrowia wynika, że szybko rośnie grono pacjentów z COVID-19, których uznano za wyleczonych. W ciągu ostatniej doby ich liczba wzrosła o 3230 do 80 587.

Specjalne przepisy dot. cen towarów ochronnych

W niedzielę wieczorem rząd Pedra Sancheza przyjął przepisy ograniczające możliwość sprzedaży sprzętu medyczno-ochronnego powyżej ceny maksymalnej. Zostanie ona ustalona najpóźniej do wtorku i będzie dotyczyć m.in. żeli do dezynfekcji, rękawic i masek ochronnych.

Reklama

"Ich cena musi być jak najbardziej rozsądna (...), służąc zahamowaniu spekulacji tym towarem" - powiedział w poniedziałek minister ds. konsumentów Alberto Garzon.

Poważne braki m.in. maseczek

Zgodnie z badaniem Sigma Dos opublikowanym w poniedziałek na łamach dziennika "El Mundo", w dalszym ciągu w 47-milionowej Hiszpanii masek ochronnych nie ma prawie jedna trzecia obywateli.

Na niedobory sprzętu medyczno-ochronnego skarżą się też organizacje reprezentujące pracowników hiszpańskich szpitali, twierdząc, że brak materiałów chroniących przed zakażeniem naraża ich na COVID-19. Do poniedziałku na chorobę tę zapadło w całym kraju ponad 30 tys. pracowników służby zdrowia, a 35 zmarło.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne