Reklama

Reklama

​Koronawirus w Hiszpanii: 164 ofiar śmiertelnych w ciągu doby

W ciągu ostatniej doby zanotowano w Hiszpanii 164 zgony z powodu COVID-19. To najniższa od blisko siedmiu tygodni dobowa liczba ofiar śmiertelnych wywołanych koronawirusem - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. Po raz ostatni tak niska dobowa liczba zgonów była notowana 18 marca.

Pomiędzy sobotą a niedzielą (3 maja) odnotowano też 884 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba wszystkich zakażonych w Hiszpanii wzrosła tym samym do 217 466.

Hiszpańskie służby sanitarno-epidemiologiczne odnotowały też, że podczas ostatniej doby zmniejszyła się liczba osób uznanych za zdrowe po przejściu COVID-19. O ile pomiędzy piątkiem a sobotą takich ozdrowieńców było 2570, to już w czasie ostatnich 24 godzin ich liczba wyniosła tylko 1654. W sumie grono osób, które pokonały COVID-19, szacowane jest na 118 902.

Najgorzej niezmiennie w Madrycie i Katalonii

W dalszym ciągu najwięcej zgonów wskutek infekcji notowanych jest w Hiszpanii we wspólnocie autonomicznej Madrytu oraz w Katalonii. Do niedzieli liczba zmarłych wzrosła tam odpowiednio o 40 do poziomu 8332 oraz o 48 do 5185 osób.

Reklama

Oba te regiony przewodzą również pod względem zakażeń SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby we wspólnocie Madrytu liczba zakażonych  zwiększyła się o 140 do 40 597, zaś w Katalonii o 208 do poziomu 27 257.

Telekonferencja premiera ze wspólnotami

W niedzielę przed południem premier Hiszpanii Pedro Sanchez odbył w ramach wideokonferencji rozmowy z premierami 17 wspólnot autonomicznych kraju, informując ich o planowanym przez rząd funduszu pomocowym dla tych regionów. Jego łączna wartość wyniesie 16 mld euro.

Premier potwierdził też zamiar dystrybucji w całym kraju w najbliższych dniach około 14 mln bezpłatnych masek ochronnych dla obywateli.

Z Madrytu Marcin Zatyka 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy