Reklama

Reklama

Koronawirus w Hiszpanii. 106-letnia pacjentka wyzdrowiała

Ana del Valle jest najstarszą osobą w Hiszpanii, która wyzdrowiała z COVID-19. Pochodząca z okolic Malagi kobieta ma 106 lat i, jak informuje jej rodzina, seniorka nie brała żadnych leków, przebywając w kwarantannie.

Jak potwierdziła synowa seniorki, Paqui Sanchez, wykonany w ostatnich dniach trzeci test na obecność koronawirusa dał wynik negatywny.

“Ana czuje się wciąż osłabiona, ale nie ma już podwyższonej temperatury i zaczęła samodzielnie chodzić" - dodała Sanchez.

Dotychczas za najstarszą wyleczoną z COVID-19 osobę uważana była w Hiszpanii Elisa Hidalgo, mająca 104 lata i 11 miesięcy. Kobieta pochodząca z miejscowości Los Rosales, na północnym zachodzie, miała łagodny przebieg choroby.

Według rodziny seniorki po potwierdzeniu obecności zakażenia SARS-CoV-2 kobieta czas kwarantanny spędziła w domu. Nie brała w tym czasie żadnych lekarstw.

Reklama

W ciągu ostatniej doby liczba osób zmarłych na COVID-19 w Hiszpanii wzrosła o 378, do 22902, a zainfekowanych - o 3995, do 223759. Grono pacjentów wyleczonych z choroby resort zdrowia szacuje na 95708.

W sobotę “El Pais" opublikował również dane Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), z którego wynika, że Hiszpania ma najwyższy na świecie odsetek zakażonych członków personelu medycznego. Zainfekowani koronawirusem pracownicy służby zdrowia stanowią już 20 proc. wśród wszystkich chorych w Hiszpanii na COVID-19.

Według ECDC w innych krajach mocno doświadczonych przez epidemię odsetek zakażonego personelu medycznego jest znacznie niższy niż w Hiszpanii. We Włoszech wynosi 10 proc., w Chinach - 3,8 proc, a w USA - 3 proc.

Marcin Zatyka 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy