Reklama

Reklama

​Koronawirus w Europie: Pierwsze partie szczepionki dla państw UE są w drodze

Dwa auta dostawcze marki Mercedes z polskimi tablicami rejestracyjnymi wyjechały z fabryki Pfizera w Belgii. Najprawdopodobniej to nimi jadą do kraju pierwsze partie szczepionki przeciw koronawirusowi. Pozostałe pojazdy kierują się do innych krajów Unii Europejskiej. Towarzyszy im obstawa policji.

Według agencji AFP szczepionki przewożą trzy samochody dostawcze-chłodnie, które poruszają się w silnej eskorcie policji. Do samochodów nie dopuszczono dziennikarzy.

Pierwsze dostawy szczepionki opuściły już zakłady w Puurs na początku grudnia z przeznaczeniem dla Wielkiej Brytanii, po tym jak władze brytyjskie wydały zgodę na jej stosowanie.

Przedstawiciele Pfizera odmówili ujawnienia, do jakich krajów trafi pierwsza dostawa. Dwie z furgonetek, które opuściły teren fabryki w belgijskim Puurs, miały tablice rejestracyjne z Piaseczna (woj. mazowieckie).

Reklama

Pierwsze szczepienia już po świętach

Komisja Europejska wydała w poniedziałek zgodę na dystrybucję w krajach UE szczepionki Pfizera-BioNTech. Kilka godzin wcześniej "zielone światło" dla tej szczepionki dała Europejska Agencja Leków (EMA).

Pierwsze szczepienia mają rozpocząć się między 27 i 29 grudnia jednocześnie we wszystkich krajach UE. Akcja szczepień ma ruszyć na pełną skalę w styczniu i ma trwać przez cały rok 2021. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy