Reklama

Reklama

Koronawirus w Europie. AFP: Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 200 tysięcy

Pandemia koronawirusa w Europie pochłonęła już ponad 200 tysięcy ofiar - ponad dwie trzecie z nich w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Francji i Hiszpanii - poinformowała we wtorek (7 lipca) agencja AFP na podstawie własnych zestawień opierających się na oficjalnych źródłach.

W Europie na COVID-19 zmarło najwięcej ludzi ze wszystkich kontynentów. Bilans pandemii na całym świecie wynosi co najmniej 538 tys. ofiar - podała agencja.

Reklama

Spośród państw europejskich pandemia najbardziej dotknęła Wielką Brytanię, w której zmarło 44 236 osób, następnie Włochy - 34 869 ofiar, Francję - 29 920 zgonów i Hiszpanię - 28 388 ofiar.

AFP informację o 100 tys. spowodowanych koronawirusem zgonów w Europie podała 18 kwietnia. Wówczas Europejczycy stanowili ponad dwie trzecie ofiar COVID-19 na całym świecie, teraz nieco ponad jedną trzecią.

WHO: Szczyt pandemii w Europie minął

Jak od kilku tygodni zgodnie oceniają specjaliści m.in. ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), szczyt pandemii w Europie już minął, a obecnie jej największymi ogniskami pozostają oba kontynenty amerykańskie, na których rośnie zarówno liczba nowo wykrywanych infekcji, jak i ofiar.

WHO poinformowała w sobotę (4 lipca) o najwyższym od początku epidemii dobowym wzroście zakażeń koronawirusem, który wynosił ponad 212 tys. nowych przypadków. Najwięcej z nich zdiagnozowano w USA, Brazylii i Indiach.

Na COVID-19 na świecie codziennie umiera ok. 5 tys. osób - szacuje WHO.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje