Reklama

Reklama

Koronawirus w Czechach. Najnowszy bilans

5406 nowych zakażeń koronawirusem wykryto w poniedziałek (16 listopada) w Czechach, co jest najniższym od miesiąca dobowym przyrostem w dzień powszedni - podało ministerstwo zdrowia we wtorek (17 listopada). To mniej o 642 niż w poniedziałek przed tygodniem. W kraju jest 117 858 aktywnych infekcji.

Łącznie od początku marca w kraju koronawirusem zakaziły się 465 523 osoby. Wyzdrowiało 341 249.

Z ostatnich danych resortu zdrowia wynika, że w szpitalach jest 6592 pacjentów z COVID-19, z których 1051 wymaga specjalistycznej opieki medycznej. 

Szpitale dysponują rezerwą łóżek na oddziałach intensywnej terapii w wysokości 24 proc. Rezerwa miejsc, na których można podawać tlen, przekracza 30 proc.

Rośnie liczba zgonów w związku z COVID-19. W zeszłym tygodniu było od 130 do 200 zmarłych dziennie, w poniedziałek przybyło 85 zgonów, ale do po południa we wtorek te dane będą aktualizowane. W niedzielę zarejestrowano zgon 129 osób. 

Reklama

***

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy