Reklama

Reklama

Koronawirus w Czechach. 1509 nowych zakażeń, najmniej od 28 września

1509 nowych zakażeń koronawirusem wykryto w niedzielę w Czechach. To o 400 mniej w porównaniu do poprzedniej niedzieli i najmniej od 28 września - wynika z opublikowanych w poniedziałek danych ministerstwa zdrowia. Weekendowe wyniki są z zasady niższe.

W soboty, niedziele i święta przeprowadza się zazwyczaj mniej testów. Według ostatnich danych resortu zdrowia w sobotę przeprowadzono ich 13 308. Odsetek pozytywnych wyników był wysoki i przekroczył 27 proc. Liczbę testów wykonanych w niedzielę resort poda w poniedziałek po południu.

Łącznie od marca, gdy zanotowano w Czechach pierwsze zakażenia SARS-CoV-2, zainfekowało się 492 263 osób, z których cztery piąte dotychczas wyzdrowiały. Aktualnie aktywnych zakażeń jest 86 996. Wraz ze spadkiem liczby nowych przypadków maleje liczba hospitalizowanych pacjentów z COVID-19. Według danych ministerstwa w szpitalach jest ich 5421, o 680 mniej niż w piątek. Pacjentów w ciężkim stanie jest 839. Spada również dzienna liczba zgonów, która trzeci dzień z rzędu utrzymuje się poniżej 100. W listopadzie ogólna liczba zgonów przekroczyła 7 tys.

Reklama

Stosowany w Czechach system oceny stanu zagrożenia epidemicznego wyrażany codziennie w punktach od 0 do 100, wyliczany na podstawie różnych grup danych, w ubiegłym tygodniu utrzymywał się na poziomie 62 punktów, co pozwoliło na wprowadzenie od poniedziałku niewielkich zmian w systemie obowiązujących restrykcji. Według ostatnich danych odnotowano wzrost zagrożenia z 62 do 67 punktów.

Z Pragi Piotr Górecki 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy