Reklama

Koronawirus w Chinach. Przybyło 20 nowych zakażeń i 10 ofiar

W ciągu ostatniej doby w Chinach odnotowano 20 nowych przypadków zakażeń koronawirusem i 10 ofiar śmiertelnych, wszystkie w Wuhan, stolicy prowincji Hubei - poinformowała w niedzielę Narodowa Komisja Zdrowia Chin.

Poprzedniego dnia informowano o 11 nowych zakażeniach i 13 zgonach.

Komisja podkreśliła, że 16 z 20 nowych przypadków infekcji to osoby, które powróciły do Chin z zagranicznych podróży.

Według oficjalnych statystyk od początku epidemii w Chinach kontynentalnych zarejestrowano 80 844 zakażenia. Do tej pory zmarło 3199 osób, a ponad 65 500 wyzdrowiało.

Stabilizuje się także sytuacja w Korei Płd.

W Korei Południowej także ponownie zmniejszyła się dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem. Jak podały w niedzielę władze sanitarne tego kraju, w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 76 nowych przypadków.

Reklama

W sumie w Korei Południowej potwierdzono do tej pory 8162 przypadki koronawirusa. Według najnowszego bilansu w sobotę liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o trzy do 75.

Korea Południowa ma najwyższą liczbę potwierdzonych przypadków koronawirusa poza Chinami, co skłoniło prawie 100 krajów do nałożenia ograniczeń na podróżnych z Korei Płd.

Większość przypadków zakażeń jest w mieście Daegu na południu Korei Płd., i w sąsiedniej prowincji Gyeongsang Północny. 

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się na ponad 130 krajów na całym świecie, zmarło ponad 5 tys. ludzi, zakażonych jest około 140 tys. osób. W Europie największe ognisko epidemii znajduje się we Włoszech. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama