Reklama

Reklama

Koronawirus w Chinach i Korei Południowej. Znowu rośnie liczba zakażeń

Chińskie władze sanitarne poinformowały w środę o 24 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w ciągu doby i 22 ofiarach śmiertelnych. Oznacza to nieznaczny wzrost, gdyż dzień wcześniej informowano o 19 przypadkach infekcji i 17 zgonach. Także w Korei Południowej, po spadkach w ostatnich dniach, ponownie wzrosła liczba zakażeń. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 242 nowe przypadki, a liczba zgonów zwiększyła się o sześć, do 60.

Od początku wybuchu epidemii koronawirusem zaraziło się w Chinach kontynentalnych łącznie 80 778 osób. Do tej pory zmarło 3 158 osób.

W Korei Południowej łączna liczba wszystkich osób, u których zdiagnozowano koronawirusa, wynosi obecnie 7 775.

Jeśli chodzi o Koreę, to większość przypadków zakażeń koronawirusem jest w mieście Daegu na południu kraju i w sąsiedniej prowincji Gyeongsang Północny, ale aż 52 nowe przypadki odnotowano w ciągu ostatniej doby w Seulu. To najwyższy jednodniowy wzrost liczby zakażeń w południowokoreańskiej stolicy od początku epidemii.

Reklama

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się na ponad 100 krajów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne