Reklama

Reklama

Koronawirus w Brazylii. Pandemia ustępuje?

W ciągu ostatniej doby w Brazylii zarejestrowano 310 kolejnych zgonów z powodu koronawirusa - poinformowało w poniedziałek (7 września) wieczorem czasu lokalnego brazylijskie ministerstwo zdrowia. To najniższa dobowa liczba przypadków śmiertelnych w tym kraju od kwietnia.

Od początku pandemii na COVID-19 zmarło w Brazylii 126 960 osób.

Według resortu zdrowia w ciągu ostatniej doby potwierdzono 10 273 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Całkowita liczba zakażeń w Brazylii sięga obecnie 4 147 794.

Zdaniem władz sanitarnych ostatni bilans dobowy potwierdza, że pandemia w Brazylii ustępuje.

Pod względem liczby zakażeń Brazylia jest na trzecim miejscu na świecie - po Stanach Zjednoczonych i Indiach, i na drugim, po USA, jeśli chodzi o liczbę zgonów na COVID-19. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Reklama

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy