Reklama

Reklama

Koronawirus w Brazylii. Ostatniej doby zanotowano 1382 zgony

W Brazylii stwierdzono do tej pory 37 312 śmiertelnych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w niedzielę, 7 czerwca, brazylijskie ministerstwo zdrowia. To oznacza, że w ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarły 1382 osoby.

Resort w niedzielę podał tylko łączną liczbę zmarłych osób, nie sprecyzował zaś, ile przypadków śmiertelnych zanotowano w ciągu ostatnich 24 godzin. Dzień wcześniej ministerstwo informowało o 35 930 zgonach.

To samo dotyczy łącznej liczby zakażeń w tym kraju. Według danych rządowych do tej pory koronawirusem zakaziło się 685 427 osób, a dzień wcześniej bilans mówił o 672 846 zakażeniach. To oznacza, że w ciągu ostatniej doby stwierdzono 12 581 nowych przypadków infekcji.

Brazylia na tle świata

Pod względem liczby zakażeń Brazylia zajmuje drugie miejsce, za Stanami Zjednoczonymi, natomiast pod względem śmiertelności jest na trzecim miejscu - za USA i Wielką Brytanią.

Reklama

Według wielu ekspertów rzeczywista liczba infekcji jest wyższa, a co więcej, Brazylia stoi w obliczu "trzeciej fazy epidemii": do wielkich miast zaczynają masowo napływać w poszukiwaniu pomocy lekarskiej chorzy z prowincji.

Prezydent ostrzega

Prezydent Jair Bolsonaro zagroził w piątek, 5 czerwca, w rozmowie ze stacją CNN Brasil, że jego kraj może pójść w ślady Stanów Zjednoczonych i wystąpić ze Światowej Organizacji Zdrowia, "jeśli nie przestanie ona być organizacją jednostronnie zaangażowaną politycznie".

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy