Reklama

Koronawirus w Brazylii. Alarmująca sytuacja pandemiczna w Amazonii

W Amazonii notuje się bardzo szybki wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem. Zagrożone są całe plemiona. Wskaźniki śmiertelności w tym regionie należą do najwyższych w Brazylii.

W Brazylii jest już ponad 800 tys. zakażeń i ponad 40 tys. zgonów z powodu COVID-19. W ciągu ostatniej doby potwierdzono ponad 30 tys. nowych przypadków i ponad 1,2 tys. ofiar śmiertelnych. W ciągu zaledwie miesiąca liczba zgonów wzrosła czterokrotnie. Ponad 40 proc. zarażonych wyzdrowiało. 

W stanie Sao Paulo zarejestrowano dotychczas najwięcej zgonów - ich liczba przekroczyła 10 tys. Na drugim miejscu jest stan Rio de Janeiro z ponad siedmioma tys. ofiar śmiertelnych. 

Mimo to w ostatnich dniach w wielu brazylijskich miastach złagodzono obostrzenia i izolację społeczną. W czwartek (11 czerwca) ponownie otwarto centra handlowe. 

Reklama

Alarmująca sytuacja w Amazonii

Alarmująca sytuacja pandemiczna panuje wśród rdzennej ludności Brazylii. W Amazonii notuje się bardzo szybki wzrost liczby przypadków infekcji, zagrożone są całe plemiona. Wskaźniki śmiertelności w tym regionie należą do najwyższych w kraju. 

Publiczna służba zdrowia nie radzi sobie z wciąż rosnącą liczbą zakażonych. 

Masowe wycinki lasów

Wraz z rosnącą liczbą przypadków COVID-19 w Amazonii odnotowuje się również masowe wycinki lasów: w pierwszych czterech miesiącach roku zarejestrowano ich o ponad połowę więcej w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. 

Postępująca pandemia wraz z masowym wylesianiem Amazonii ma dramatyczne konsekwencje dla miejscowej ludności i środowiska. 

Brazylia jest drugim krajem o największej liczbie przypadków koronawirusa na świecie, zaraz za Stanami Zjednoczonymi, gdzie liczba zakażonych przekroczyła dwa miliony. Jest też trzecim spośród krajów o największej liczbie ofiar śmiertelnych, za USA i Wielką Brytanią.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy