Reklama

Reklama

Koronawirus w Belgii. Zmarła trzyletnia dziewczynka

W Belgii przed kilkoma dniami w następstwie COVID-19 zmarła trzyletnia dziewczynka - poinformowały tamtejsze służby sanitarne. Jest to najmłodsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Belgii, przy czym władze zastrzegają, że dziecko cierpiało na kilka innych schorzeń.

"Ta wiadomość dogłębnie mnie poruszyła, zarówno jako naukowca, jak i jako rodzica" - powiedział na konferencji prasowej Boudewijn Catry, rzecznik krajowego instytutu zdrowia publicznego Sciensano.

W Belgii ostatnio odnotowano gwałtowny wzrost liczby przypadków SARS-CoV-2.

"Średnio każdego dnia umierają trzy osoby, w tym ostatnio 18-latek" - dodał Catry, przyznając, że zgony wśród młodych ludzi należą do rzadkości. W marcu na koronawirusa zmarło 12-letnie dziecko.

Od wybuchu epidemii w Belgii potwierdzono 64 847 przypadków zakażenia koronawirusem; 9812 osób zmarło. Liczba infekcji od 14 do 20 lipca wzrosła gwałtownie, aż o 89 proc., w porównaniu z poprzednim tygodniem. Średnio odnotowywano dziennie 220,6 nowych przypadków.

Reklama

AFP zwraca uwagę, że licząca 11,5 mln mieszkańców Belgia jest jednym z krajów, które mają największą śmiertelność w związku z COVID-19: na 100 tys. ludzi przypada 85 zgonów. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy