Reklama

Reklama

Koronawirus w Belgii. Stopniowe łagodzenie ograniczeń

Władze w Belgii zdecydowały, że ograniczenia będą stopniowo łagodzone, ale część z nich już teraz zostaje przedłużona do kwietnia. Tak zdecydowali przedstawiciele rządu federalnego i rządów regionalnych.

W Belgii w ostatnim czasie liczba dobowych zakażeń koronawirusem rośnie, ale wolno. Spada natomiast liczba przyjęć do szpitali i zgonów. Od początku pandemii w 11-milionowej Belgii odnotowano ponad 21 tysięcy ofiar śmiertelnych i przeszło 700 tysięcy zakażeń.

Premier Belgii Alexander De Croo powiedział, że sytuacja w kraju jest mniej więcej stabilna od grudnia i że jest to związane głównie z przestrzeganiem ograniczeń, nie wszystkie więc zostaną złagodzone. - Musimy zachować szczególną czujność, dlatego zdecydowaliśmy się przyjąć bardzo ostrożne podejście - powiedział premier Belgii.\

Reklama

Uwolnienie turystyki

Pojutrze zostaną otwarte kempingi i ośrodki turystyczne. Za tydzień natomiast klienci zaczną być przyjmowani w zakładach fryzjerskich, ale w ścisłym reżimie sanitarnym - z obowiązkowymi maseczkami, dezynfekcją, wietrzeniem pomieszczeń, rezerwacją na konkretną godzinę i z urządzeniami do pomiaru jakości powietrza. Także za tydzień ponownie zostaną otwarte ogrody zoologiczne a 1 marca salony kosmetyczne. Nadal zamknięte pozostaną bary, restauracje i kawiarnie oraz siłownie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy