Reklama

Reklama

Koronawirus w Belgii. Rząd federalny wprowadzi zakaz podróży zagranicznych

- Rząd federalny Belgii podjął decyzję, że podróże zagraniczne, które nie są konieczne, będą zakazane od środy 27 stycznia do 1 marca - powiedział premier Walonii Elio Di Rupo. Decyzja ma związek z rozprzestrzenianiem się nowych wariantów koronawirusa.

Na granicach zostaną wzmocnione kontrole, a osoby łamiące zakaz będą karane mandatami. Nowe restrykcje nie będą obowiązywały osób, które pracują poza Belgią w strefach przygranicznych.

Reklama

Eksperci apelowali o ograniczenie podróży, odkąd w domach opieki wykryto kilkadziesiąt przypadków zakażenia brytyjskim wariantem wirusa.

- Należy zrozumieć, że znaleźliśmy się w sytuacji absolutnie wyjątkowej - powiedział AFP szefowa belgijskiej dyplomacji Sophie Wilmes, wyjaśniając powody, dla których wystosowała apel do krajów unijnych o ograniczenie podróży zagranicznych, z przemieszczaniem się w obrębie strefy Schengen włącznie.

Kraj dotknięty pandemią

Belgia, która liczy 11,5 mln mieszkańców, jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych pandemią w Europie i odnotowuje bardzo wysoki odsetek przypadków śmiertelnych COVID-19. Zmarło już ponad 20 tys. chorych - przypomina AFP.

Od blisko trzech miesięcy w kraju obowiązuje częściowy lockdown; szkoły pozostały otwarte, ale zamknięto wiele sektorów gospodarki.

Od piątkowego popołudnia trwa posiedzenie rządu i przedstawicieli władz regionalnych Belgii dotyczące oceny sytuacji epidemicznej. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje