Reklama

Reklama

Koronawirus w Belgii. "Niepokojąca sytuacja epidemiczna"

Belgijskie centrum kryzysowe określiło sytuację epidemiczną w kraju jako niepokojącą. Kolejny dzień przyniósł bowiem dane o dobowym wzroście liczby zakażeń koronawirusem. Tym razem liczba ta wzrosła o prawie 70 procent w porównaniu z sytuacją sprzed kilkunastu dni. Średnio na dobę wykrywanych jest ponad 270 przypadków.

Następuje wzrost liczby zakażeń, zgonów i przyjęć do szpitali - mówią przedstawiciele belgijskiego centrum kryzysowego. 

Mimo że sytuacja jest daleka od tej najtrudniejszej z kwietnia tego roku, kiedy odnotowano szczyt pandemii, wirusolodzy biją na alarm.

"Trochę czasu zajmie, zanim uda nam się opanować sytuację, ale by to było możliwe, obywatele muszą zachowywać się rozważnie już teraz" - powiedziała Frederique Jacobs z centrum kryzysowego. 

Zwłaszcza że w Belgii w tym tygodniu prognozowane są upały i wiele osób zapewne zechce pojechać nad morze. "Wszyscy jesteśmy zmęczeni koronawirusem, ale ignorowanie go nie jest obecnie dobrym rozwiązaniem" - podkreślił rzecznik centrum kryzysowego Boudewijn Catry.

Reklama

Powtórzył apel o przestrzeganie zaleceń, o ograniczanie kontaktów z innymi osobami, zakrywanie ust i nosa, przestrzeganie wymaganego dystansu i zasad higieny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy