Reklama

Reklama

Koronawirus w Belgii: Najwyższy dobowy wzrost zakażeń od początku epidemii

586 nowych zakażeń koronawirusem stwierdzono w Belgii w ciągu ostatnich 24 godzin. Osiem kolejnych osób zmarło - poinformowały w niedzielę belgijskie władze. To najwyższy dobowy wzrost liczby zakażeń SARS-CoV-2 od początku epidemii.

Łączna liczba osób, u których stwierdzono do tej pory występowanie SARS-CoV-2, wynosi 3401. Uważa się jednak, że rzeczywista liczba zakażeń jest prawdopodobnie wyższa. W całym kraju z powodu powikłań po COVID-19, chorobie wywoływanej przez koronawirusa, zmarło 75 osób. Większość z nich miała powyżej 65 lat.

Wirusolog Steven Van Gucht z Narodowego Centrum Kryzysowego w wypowiedzi cytowanej przez telewizję VRT twierdzi, że jest jeszcze o wiele za wcześnie, aby wyciągać jakiekolwiek wnioski.

W ciągu ostatnich 24 godzin hospitalizowano kolejnych 335 zakażonych. Obecnie na oddziałach intensywnej terapii w szpitalach belgijskich przebywa 290 pacjentów z koronawirusem. 76 hospitalizowanych osób wypisano już ze szpitala.

Reklama

Władze podkreślają, że w szpitalach nie brakuje miejsc.

W Belgii od godz. 12 w środę obowiązują specjalne procedury dotyczące wychodzenia z domu i przemieszczania się w związku z epidemią koronawirusa. Ograniczenia dotyczące całej ludności mają być utrzymane co najmniej do 5 kwietnia.

Z Brukseli Łukasz Osiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy