Reklama

Reklama

Koronawirus w Belgii. Ilu medyków chorowało? 8,4 proc. ma przeciwciała

8,4 proc. pracowników zatrudnionych w belgijskich szpitalach wytworzyło przeciwciała na koronawirusa - informuje telewizja VRT, powołując się na dwie belgijskie jednostki badawcze, Instytut Zdrowia Sciensano i Instytut Medycyny Tropikalnej. To prawie dwukrotnie więcej niż w przypadku całej ludności Belgii.

Z pracowników belgijskich szpitala, u których stwierdzono obecność przeciwciał, 90 proc. stwierdziło, że miało co najmniej jeden z objawów COVID-19 od początku epidemii. 

Dane Czerwonego Krzyża oparte na analizie krwi od zdrowych dorosłych dawców wykazały, że u 4,3 proc. populacji występują przeciwciała.

Sciensano i Instytut Medycyny Tropikalnej przebadały próbki krwi od 785 osób pracujących w belgijskich szpitalach. Testy przeprowadzono w dniach 6-10 maja.

Koronawirus w Belgii

W ciągu ostatniej doby kolejnych 198 osób uzyskało pozytywny wynik testu na nowy koronawirus. Liczba przypadków w Belgii wynosi obecnie 57 455.

Reklama

Zgłoszono kolejne 23 zgony z powodu COVID-19, co zwiększyło ogólną liczbę ofiar śmiertelnych w Belgii do 9 334.

Obecnie w belgijskich szpitalach przebywa 1 302 pacjentów z Covid-19, o 32 mniej niż w poniedziałek. Od początku epidemii z belgijskich szpitali wypisano 15 320 pacjentów przyjętych z koronawirusem.

Z Brukseli Łukasz Osiński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy