Reklama

Reklama

Koronawirus w Azji. Epidemia nasila się w Singapurze, hamuje w Wietnamie

W Singapurze zanotowano w poniedziałek największą liczbę nowych zakażeń koronawirusem - 1426. Łącznie choruje tam już ponad 8 tys. osób. Singapur ma najwięcej przypadków wśród krajów Azji Płd.-Wsch. Z kolei w Wietnamie nowego zakażenia nie wykryto od czterech dni.

Choć jeszcze niedawno Singapur był uznawany za model walki z epidemią, w ostatnich dniach koronawirus zaczął się tam gwałtownie rozprzestrzeniać. Według ministerstwa zdrowia to głównie efekt wybuchu epidemii wśród społeczności pracowników z zagranicy, często mieszkających w kilkanaście osób w salach sypialnych.

W ubiegłym tygodniu władze kraju publicznie zastanawiały się nad przekwaterowaniem zagranicznych pracowników na statki wycieczkowe.

Spośród nowo odnotowanych przypadków zachorowań, tylko 16 to Singapurczycy lub stali rezydenci miasta-państwa. W sumie w całym kraju odnotowano dotąd 8014 zakażeń koronawirusem, a 11 zainfekowanych osób zmarło.

Reklama

Choć oficjalnie to Singapur ma najwyższą liczbę przypadków, znacznie więcej ofiar śmiertelnych epidemia pochłania w dwóch największych krajach Azji Południowo-Wschodniej: na Filipinach i w Indonezji.

Trudna sytuacja w dwóch krajach

Władze Filipin poinformowały o 19 nowych zgonach osób zainfekowanych koronawirusem. Wykryto też 200 nowych przypadków, przez co dotychczasowy bilans wzrósł do 6459 przypadków i 428 zmarłych.

W Indonezji ofiar jest jeszcze więcej, choć kraj przeprowadza najmniej testów per capita w regionie. Jak podał CNN Indonesia, w poniedziałek wykryto tam 185 nowych przypadków i osiem zgonów. To najmniejszy dobowy przyrost przypadków od dwóch tygodni. Dotychczas stwierdzono tam 6760 zakażeń i 590 zgonów.

Dobre informacje z Wietnamu

W sąsiedniej Malezji tempo rozprzestrzeniania się wirusa zwalnia od ponad dwóch tygodni. W poniedziałek Covid-19 zdiagnozowano u 36 nowych osób - najmniej od miesiąca. Łącznie wykryto tam 5425 infekcji i stwierdzono 89 zgonów.

Najlepiej z epidemią radzi sobie Wietnam, gdzie od czterech dni nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Łącznie wykryto tam dotąd 268 infekcji. W poniedziałek żadnego nowego przypadku nie odnotowano też w Hongkongu, a tylko dwa w Tajwanie (łącznie 422).

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy