Reklama

Reklama

Koronawirus w Australii. Terytorium Północne zamknięte do 2022 roku dla przyjezdnych z kilku stanów

Terytorium Północne - stan rozciągający się w północnej i środkowej części Australii - pozostanie zamknięte do 2022 roku dla przyjezdnych z obszarów kraju dotkniętych koronawirusem w celu ochrony dużej populacji rdzennej ludności - poinformowały we wtorek (11 sierpnia) władze regionalne.

"Ścisłe kontrole graniczne będą obowiązywać przez co najmniej 18 miesięcy. Wyposażamy się w niezbędne środki, aby to osiągnąć" - powiedział w telewizji ABC premier Terytorium Północnego Michael Gunner.

Według danych rządowych słabo zaludniony stan liczy ok. 250 tys. mieszkańców, z których 30 proc. to rdzenna ludność Aborygenów.

Uważa się, że ich społeczności są szczególnie podatne na choroby, takie jak COVID-19, ze względu na czynniki społeczno-ekonomiczne i kulturowe, które wpływają na dostęp do opieki medycznej i prowadzą do podstawowych problemów zdrowotnych - pisze AFP.

Reklama

Kilka przypadków i żadnych zgonów

Terytorium Północne odnotowało kilka przypadków zakażenia i żadnych zgonów z powodu koronawirusa od początku pandemii. Obecnie zamknięte jest dla przyjezdnych ze stanu Wiktoria oraz z Sydney, stolicy stanu Nowa Południowa Walia na południowym wschodzie kraju, uznanych za ogniska zakażeń. Gunner wskazał, że obostrzenie powinno dotyczyć także innych regionów Australii.

Australia, w której odnotowano prawie 22 tys. przypadków SARS-CoV-2 i 332 zgony na COVID-19, zamknęła na czas nieokreślony swoje granice.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy