Reklama

Reklama

Koronawirus. W Australii pojawił się najbardziej zakaźny wariant

Delta - najbardziej zakaźny wariant koronawirusa - pojawił się w australijskim stanie Wiktoria. B. 1.617.2 to ten sam wariant, który zdziesiątkował Indie i budzi obawy również w Wielkiej Brytanii.

Dyrektor ds. Zdrowia stanu Wiktoria, prof. Brett Sutton powiedział dziennikarzom, że wykryto do tej pory siedem przypadków wariantu Delta. Cztery przypadki dotyczą jednej rodziny - dwojga dorosłych i dwójki dzieci, którzy podróżowali nad Zatokę Jervis w Nowej Południowej Walii.

Pozostałe trzy przypadki są związane z inną rodziną składającą się z dwojga rodziców i dziecka. Władze obecnie czekają na wyniki badań drugiego dziecka z tej rodziny.

Łatwiej przenoszony między dziećmi?

Epidemiolog z uniwersytetu w Melbourne, prof. Tony Blakely powiedział mediom, że informacje o pojawieniu się tego wariantu w Australii są bardzo niepokojące.

Reklama

- Oznacza to, że mamy obecnie nie tylko wariant Kappa, ale również i Delta - najbardziej zakaźną wersję koronawirusa - podkreślił.

Na razie trwają badania, od kogo rodziny zaraziły się. Władze twierdzą, że możliwe jest, że wirus mógł pochodzić z Nowej Południowej Walii lub Wiktorii. Pierwszym przypadkiem miałby być uczeń piątej klasy szkoły podstawowej w Melbourne. Szkołę zamknięto, bo wystąpił też tam inny przypadek zachorowania na COVID-19, lecz inny wariant.

Według prof. Suttona panują opinie, że wariant Delta jest łatwiej przenoszony między dziećmi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy