Reklama

Reklama

Koronawirus w Australii: Największy dobowy przyrost zakażeń od 11 kwietnia

Władze stanu Wiktoria poinformowały w poniedziałek (29 czerwca), że zastanawiają się nad powrotem do obowiązkowego dystansu społecznego. W ciągu ostatniej doby odnotowano tam największy dzienny przyrost zakażeń SARS-CoV-2 od 11 kwietnia.

Podczas gdy wiele stanów i terytoriów nie zgłosiło jeszcze swoich najnowszych danych, władze Wiktorii przekazały, że wykryły 75 nowych przypadków w ciągu ostatnich 24 godzin - jest to największy dzienny wzrost w tym stanie i w całej Australii od dwóch miesięcy.

Rosnąca liczba infekcji wzbudziła obawy przed drugą falą epidemii COVID-19. W ciągu ostatnich tygodni w kraju tym odnotowywano mniej niż 20 nowych przypadków dziennie.

W miarę przybywania kolejnych zakażeń władze stanu Wiktoria rozpoczęły masowe testy i ogłosiły, że może być konieczne ponowne wprowadzenie dystansowania społecznego. 

Reklama

Władze Wiktorii mówią o możliwej zmianie prawa

"Zmiana prawa jest czymś, co musimy wziąć pod uwagę, ponieważ musimy zrobić wszystko, co konieczne, aby zmienić (pogarszającą się sytuację)" - powiedział w Melbourne dziennikarzom przedstawiciel władz sanitarnych Brett Sutton, odpowiadając na pytania dotyczące egzekwowania lokalnej kwarantanny.

Od wybuchu epidemii w Australii odnotowano 7764 zakażenia koronawirusem i 104 zgony na COVID-19 - wynika z najnowszego zestawienia Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w USA. Według tej prestiżowej uczelni do tej pory na całym świecie pandemia pochłonęła ponad 500 tys. istnień ludzkich, a 10 milionów osób zostało zakażonych. Na USA przypada jedna czwarta zgonów - ponad 125 tys. oraz jedna czwarta zakażeń - ponad 2,5 mln. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy