Reklama

Reklama

Koronawirus. Ursula von der Leyen poddała się testowi. Wynik ujemny

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen została przebadana pod kątem zakażenia koronawirusem. Wynik przeprowadzonego testu jest negatywny - poinformował rzecznik KE Eric Mamer.

Von der Leyen musiała zostać przebadana po tym, gdy okazało się, że zakażony jest główny negocjator UE do spraw brexitu Michel Barnier.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej ostatni raz spotkała się z Barnierem prawie dwa tygodnie temu, nie miała żadnych objawów, ale z ostrożności została poddana badaniu.

Z 27-osobowego kolegium komisarzy na kwarantannie domowej od poniedziałku jest wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans. Miał on kontakt z francuską sekretarz stanu ds. transformacji ekologicznej Brune Poirson, u której wykryto koronawirusa.

Reklama

Komisja Europejska pracuje w trybie zdalnym, ale von der Leyen cały czas spotyka się z niewielką grupką urzędników. Ze zdjęć zamieszczonych na jej koncie na Twitterze wynika jednak, że w czasie spotkań zachowywane są odległości pomiędzy ich uczestnikami.

W piątek o tym, że jest zakażony, poinformował wiceprezes PSL, europoseł Adam Jarubas. Był on na sesji Parlamentu Europejskiego w zeszłym tygodniu, ale wówczas obowiązywały już środki ostrożności. Z informacji biura prasowego PE wynika, że Polak jest pierwszym zgłoszonym eurodeputowanym, u którego potwierdzono koronawirusa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje