Reklama

Reklama

​Koronawirus. Tanzania: Na Zanzibarze tysiące turystów, nie obowiązują żadne ograniczenia

Zanzibar, archipelag należący do Tanzanii, to destynacja wybierana w czasie pandemii przez licznych turystów z całego świata. Chociaż w kraju wykryto obecność SARS-CoV-2 oraz doszło do zgonów wśród zakażonych, nie obowiązują tam żadne restrykcje. Władze Tanzanii utrzymywały nawet, że COVID-19 można wyleczyć za pomocą modlitwy.

- Szczerze mówiąc, miło jest być bez maski, nie boję się. Więc żyj swoim życiem i przyjedź - zachęcała Rachel, turystka z USA.

Rząd usiłował przekonać cały świat, że COVID-19 można wyleczyć poprzez modlitwę. Jednak wzrost infekcji występuje, a także wzrosła liczba zgonów; są one przypisywane przez władze zapaleniu płuc.

Jednocześnie od władz nadchodzą sprzeczne sygnały; zalecono unikanie zgromadzeń i wizyty w szpitalu w momencie kłopotów z oddychaniem. Z kolei Kościół Katolicki w Tanzanii ostrzega wiernych, aby dbali o siebie.

- Są sprzeczności - z jednej strony rząd chce bagatelizować całą sprawę, ale z drugiej strony sama telewizja państwowa emituje reklamy, które mówią ludziom, aby uważali - powiedział portalowi africanews Ismail Jusa, członek partii opozycyjnej ACT Wazalendo.

Reklama

WHO zachęca Tanzanię do szczepień

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podawała, że w okresie od marca do maja ubiegłego roku w Tanzanii zakaziło się koronawirusem 509 osób, z których 21 zmarło. Od tej pory nie podawano już w tej kwestii żadnych informacji.

Podczas gdy inne kraje afrykańskie zamykają granice, wprowadzają obostrzenia i przeprowadzają szczepienia przeciwko koronawirusowi, Tanzania odrzuca szczepionki. Prezydent John Magufuli wyraził przed kilkunastoma dniami wątpliwość co do ich skuteczności.

- Szczepionki działają i zachęcam rząd Tanzanii do przygotowania się do kampanii szczepień przeciwko COVID-19 - zacytował portal africanews dyrektora WHO w Afryce Matshidiso Moetiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje