Reklama

Reklama

Koronawirus. Tajlandia: Małpy nie mają co jeść

Nie tylko ludzie nie radzą sobie ze skutkami, jakie niesie ze sobą epidemia koronawirusa. W Tajlandii małpy biją się o pożywienie, ponieważ brakuje im jedzenia, które dostarczali turyści.

Do sieci trafiło wideo, na którym widać setki małp bijących się o pożywienie. Jak twierdzą lokalni mieszkańcy, nigdy na ulicach Tajlandii zwierzęta nie były tak agresywne - pisze "The Sun". 

Zachowanie małp uwiecznił Sasaluk Rattanacha. "Małpy oszalały na punkcie jedzenia. Zachowywały się jak dzikie psy" - napisał na Facebooku. 

Zwierzęta te regularnie dokarmiane były przez turystów. Strach przed zakażeniem nowym koronawirusem i ostrzeżenia wydawane przez władze państw spowodowały, że podróżni nie odwiedzają już Tajlandii tak licznie. 

Co roku Tajlandię odwiedza niemal 35 mln turystów, którzy przynoszą zyski na poziomie ok. 20 proc. gospodarki tego kraju. 

Reklama

Koronawirus, który od końca ubiegłego roku rozprzestrzenił się już na ponad 110 krajów, zabił na świecie ponad 4,6 tys. osób; zakażonych jest ponad 126 tysięcy. Największe ogniska epidemii znajdują się w Chinach, a także we Włoszech, w Iranie i Korei Południowej. W Chinach kontynentalnych odnotowano ponad 80,7 tys. zakażonych i ponad 3100 zgonów, we Włoszech odpowiednio ponad 12,4 tys. i 827, w Iranie - 9 tys. i ponad 350, w Korei Płd. ponad 7,7 tys. i 61.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy