Reklama

Reklama

Koronawirus. Szef WHO ostrzega: Pandemia nawet nie zbliża się do końca

"Pandemia COVID-19 nawet nie zbliża się jeszcze do końca" - powiedział w poniedziałek (29 czerwca) szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus. "Choć wiele krajów poczyniło postępy w walce z wirusem, tak naprawdę pandemia przyspiesza" - dodał.

"Większość ludzi jest nadal podatna na wirusa, pandemia ma jeszcze przestrzeń, w której może się rozwijać" - podkreślił szef WHO i ostrzegł, że "najgorsze może być jeszcze przed nami".

Tedros poinformował też, że w przyszłym tygodniu WHO wyśle zespół śledczy do Chin, by zbadać przyczyny i początki koronawirusa.

Dyrektor WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych Mike Ryan ostrzegł, że choć podejmowane są "kolosalne wysiłki", by wynaleźć szczepionkę na koronawirusa, nie można wykluczyć, że może się to nie udać. "Nie ma gwarancji sukcesu" - dodał.

Reklama

Tedros wyraził niedawno nadzieję, że uda się ją opracować w przeciągu najbliższego roku, a jeżeli badania zostaną przyspieszone, nawet wcześniej. Gdy już się to stanie, szczepionka powinna stać się globalnym dobrem publicznym - mówił.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy