Reklama

Reklama

Koronawirus. Światowa Organizacja Zdrowia: Uczniowie powinni wracać do szkół

"Zakażenia w szkołach są ograniczone i dlatego należy maksymalnie zredukować długość obowiązywania rozporządzeń o ich zamknięciu" - uważają eksperci Światowej Organizacji Zdrowia.

W czwartek (19 listopada) w Rzymie doszło do spotkania delegacji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z włoską minister edukacji Lucią Azzoliną.

Po spotkaniu delegacji WHO z szefową resortu oświaty w Rzymie włoskie media podały, że zaapelowała ona do tej organizacji o analizę kroków podjętych w szkolnictwie różnych krajów w ramach walki z pandemią oraz skali zakażeń w szkołach i ryzyka, związanego z ich zamknięciem.

Jak zaznaczyła agencja Ansa, przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia podczas rozmowy z minister Azzoliną wyrazili uznanie dla polityki włoskiego rządu w dziedzinie oświaty w dobie pandemii i "podzielili zaniepokojenie konsekwencjami, jakie przedłużone zamknięcie szkół może mieć z psychologicznego punktu widzenia".

Reklama

Zobacz też: Koronawirus we Włoszech. Od początku pandemii zmarło 201 lekarzy

"Szkoły powinny pozostać otwarte"

WHO podkreśliła, że zakażenia w szkołach są ograniczone i dlatego należy maksymalnie zredukować długość obowiązywania rozporządzeń o ich zamknięciu.

Minister Azzolina oświadczyła po tej rozmowie: - Jestem przekonana, że musimy dołożyć wszelkich możliwych starań, by szkoły pozostały otwarte. Naszym obowiązkiem jest zagwarantować nauczanie na wysokim poziomie.

We Włoszech w ostatnich tygodniach na nauczanie zdalne przeszli przede wszystkim gimnazjaliści z dwóch ostatnich klas oraz licealiści. Otwarta jest większość szkół podstawowych.

Zobacz też: Koronawirus we Włoszech. Małżeństwo zmarło na COVID-19 w odstępie godziny

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy