Reklama

Reklama

​Koronawirus spowodował spadek emisji CO2

Niespodziewany efekt epidemii koronawirusa. Jak informuje Bloomberg, emisja CO2 w Chinach spadła aż o 100 mln ton.

Bloomberg wskazuje, że epidemia koronawirusa znacząco obniżyła zapotrzebowanie na energię i produkcję przemysłową w Chinach. Opustoszałe ulice, wstrzymane loty i zamknięte miejsca pracy przyczyniły się do mniejszej emisji CO2 przez kraj.

Analiza, na jaką powołuje się agencja została przeprowadzona przez Carbon Brief - portal zajmujący się zmianami klimatu. Z przedstawionych danych wynika, że emisja CO2 spadła aż o 100 mln ton. To tyle, ile Chile produkuje w ciągu całego roku - porównuje Bloomberg.

Bloomberg informuje, że analizy dokonano w okresie ostatnich dwóch tygodni, które zatrzęsły chińską gospodarką. Zmniejszeie emisji dwutlenku węgla o 100 mln ton daje ok. 25-procentowy spadek względem poprzednich lat.

Reklama

Według danych państwowej komisji zdrowia do czwartku potwierdzono w Chinach kontynentalnych łącznie ponad 74,5 tys. zakażeń koronawirusem, z czego 2118 osób zmarło, a ponad 16 tys. wyzdrowiało i opuściło już szpitale. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy