Reklama

Reklama

Koronawirus. Rekord zakażeń we Włoszech i Hiszpanii

We Włoszech poinformowano w czwartek o najwyższych dobowych wskaźnikach od początku pandemii COVID-19 w kraju: prawie 127 tys. nowych zakażeń, o blisko 30 tys. więcej niż dzień wcześniej. Rekord - prawie 162 tys. zakażeń - odnotowała również Hiszpania.

Ostatniej doby we Włoszech wykonano ponad 1,1 mln testów na koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarło 156 osób. Bilans zmarłych w tym kraju wzrósł do 137 247.

We Włoszech ustawiają się kolejki na testy koronawirusowe

Przed punktami medycznymi i aptekami w całym kraju ustawiają się długie kolejki na testy. Eksperci apelują, by nie robić badań bez wyraźnej potrzeby, bo w przeciwnym razie uniemożliwia się zrobienie testów tym, którzy muszą się nim poddać z powodu objawów zakażenia.

Do około 780 tysięcy wzrosła liczba obecnie zakażonych w kraju. W szpitalach przebywa ponad 12 tysięcy osób, w tym około 1200 na intensywnej terapii. Na reanimacji zajętych jest 13 procent łóżek, a na pozostałych oddziałach 17 procent. Oznacza to przekroczenie krytycznych pułapów.

Reklama

W Rzymie lekarze apelują o odwołanie zapowiedzianego na ostatni dzień roku 10-kilometrowego biegu, w którym ma wziąć udział 6 tysięcy osób.

Koronawirus. Rekord zakażeń także w Hiszpanii

Rekord zakażeń odnotowała też Hiszpania. W ciągu ostatnich 24 godzin wykryto tam blisko 162 tys. zakażenia koronawirusem, najwięcej w ciągu jednej doby w tym kraju od początku pandemii COVID-19.

Hiszpański resort sprecyzował, że w czwartek stwierdzono też rekordowy wskaźnik infekcji na 100 tys. obywateli - 1775 przypadków, czyli o 250 więcej niż w środę.

Z szacunków hiszpańskiej służby zdrowia wynika, że dotychczas w całym kraju potwierdzono 6,29 mln infekcji koronawirusem, z których 89,4 tys. zakończyło się zgonem. Podczas minionej doby zmarło 74 chorych na COVID-19.

Wraz z nasileniem się szóstej fali pandemii wspólnoty autonomiczne Hiszpanii ogłosiły restrykcje związane z organizowaniem masowych zabaw sylwestrowo-noworocznych. Obostrzenia te obejmą około 75 proc. populacji kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy