Reklama

Reklama

Koronawirus. Prezydent Brazylii znów z dodatnim wynikiem testu

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro po raz drugi uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Polityk w dalszym ciągu nie będzie mógł opuścić swojej rezydencji. Poinformował jednak, że nie odczuwa już objawów COVID-19, a zastosowany w jego przypadku lek przeciwmalaryczny hydroksychlorochina zadziałał.

65-letni prezydent Brazylii jest w grupie wysokiego ryzyka. W związku z tym, że test na obecność koronawirusa ponownie dał wynik pozytywny, Jair Bolsonaro pozostanie w kwarantannie. Nadal nie opuści swojej rezydencji - Pałacu Alvorada - w stolicy kraju, Brasilii. Obowiązki będzie wykonywał w formie wideokonferencji - informuje AFP.

Bolsonaro poskarżył się niedawno w rozmowie z CNN, że "nie może już znieść rutyny przebywania w domu" i czeka, by wreszcie wrócić do normalnego funkcjonowania. 

Jak informuje AFP, prezydent przekazał, że w leczeniu COVID-19 zastosowano u niego lek przeciwmalaryczny - hydroksychlorochinę. Obecnie nie odczuwa już objawów koronawirusa.

Reklama

Prezydent Brazylii jest jednym z najbardziej "koronasceptycznych" przywódców na świecie. Wielokrotnie pomniejszał zagrożenie, jakie niesie COVID-19. Na początku miesiąca (6 lipca) poddał się testowi i badaniu rentgenowskiemu płuc, gdy wystąpiły u niego objawy charakterystyczne dla koronawirusa. Okazało się, że jest zarażony.

Brazylia jest drugim krajem na świecie, zaraz po Stanach Zjednoczonych, w którym odnotowano najwięcej zachorowań i zgonów z powodu COVID-19.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy