Reklama

Reklama

Koronawirus. Premier Hiszpanii apeluje o tygodniowy kordon sanitarny wokół Madrytu

Premier Pedro Sanchez wezwał w czwartek (29 października) władze wspólnoty autonomicznej Madrytu do objęcia regionu kordonem sanitarnym na co najmniej tydzień. Zdaniem szefa rządu miałoby to pomóc w walce z opanowaniem epidemii COVID-19. Podobne restrykcje wprowadzono już w dziewięciu regionach kraju.

Reklama

Decyzję o objęciu wspólnot kordonem sanitarnym podejmują władze regionalne. Sanchez wezwał do natychmiastowych działań szefową wspólnoty Madrytu Isabel Diaz Ayuso.

Reklama

- Kierujemy się wskazówkami epidemiologów. Twierdzą oni, że sytuacja jest bardzo poważna. Wspólnotę autonomiczną Madrytu trzeba natychmiast zamknąć na co najmniej siedem dni - powiedział Sanchez podczas czwartkowej debaty w hiszpańskim parlamencie.

Na mocy przepisów o kordonie sanitarnym mieszkańcy mogą opuszczać swój region tylko w uzasadnionych przypadkach, takich jak konieczność udania się do pracy czy na uczelnię albo opieka nad chorym członkiem rodziny. 

Kordony sanitarne w innych autonomicznych regionach

Do czwartkowego popołudnia kordonem sanitarnym w Hiszpanii zostało objętych w całości dziewięć z siedemnastu wspólnot autonomicznych tego kraju, a także dwie hiszpańskie enklawy w Afryce Północnej: Ceuta i Melilla.

W środę zakaz wjazdu i wyjazdu z terenu wspólnoty wydały władze Murcji, Kastylii-La Manchy, Kastylii-Leonu oraz Andaluzji. W tym ostatnim regionie kordonem sanitarnym wcześniej objęta została tylko część prowincji Grenada.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy