Reklama

Reklama

Koronawirus. Premier Benjamin Netanjahu wprowadza zakaz opuszczania domów

Premier Izraela Benjamin Netanjahu w czwartek 19 marca zaostrzył w swoim kraju ograniczenia w walce z koronawirusem, zmieniając zalecenia pozostawania w domu na zakaz opuszczania miejsc zamieszkania. Zagroził karami za nieprzestrzeganie wytycznych.

"Zgodnie z nakazem obywatele Izraela mają pozostawać w swoich domach. To nie jest już prośba, nie jest to zalecenie, to obowiązkowa dyrektywa, która będzie egzekwowana przez organy ścigania" - powiedział Netanjahu w telewizyjnym przemówieniu.

Netanjahu wyjaśnił, że zwolnienie z nakazu obowiązuje tylko w przypadku konieczności zakupu żywności bądź lekarstw. Z nakazu są też zwolnione osoby, które muszą pracować, a swojej pracy nie mogą wykonywać z domu.

Izraelski premier oświadczył, że za złamanie nakazu grozić będzie grzywna, a nawet areszt. Wyraził przy tym nadzieje, że społeczeństwo jego kraju wreszcie zacznie przestrzegać wszystkich zaleceń, dotyczących walki w pandemią koronawirusa.

Reklama

Izraelskie ministerstwo zdrowia potwierdziło 573 przypadki zakażenia koronawirusem, bez ofiar śmiertelnych. Zgłoszono także 47 przypadków infekcji wśród Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy