Reklama

Reklama

Koronawirus. Ponad 16 mln potwierdzonych przypadków COVID-19 na świecie

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła w niedzielę (26 lipca) 16 mln - wynika z zestawienia agencji AFP, opartego na oficjalnych danych. W czasie pandemii zmarło dotąd co najmniej 645 715 zakażonych.

Jak zauważa agencja, tempo rozprzestrzeniania się wirusa w ujęciu globalnym przyspiesza.

Milion przypadków w cztery dni

Osiągnięcie poziomu miliona zakażeń zajęło ponad cztery miesiące i nastąpiło 2 kwietnia, pięć mln przypadków licznik odnotował 21 maja, a 10 mln - 29 czerwca. Ostatni milion przypadków przybył w ciągu zaledwie czterech dni.

Gdzie największe ogniska?

Najszybciej wirus rozprzestrzenia się obecnie w USA, gdzie w sobotę wykryto 67 tys. nowych przypadków, Indiach (48 tys.), Brazylii (48 tys.) oraz RPA (12 tys.). W szybkim tempie pandemia rozwija się też w krajach Ameryki Łacińskiej, zwłaszcza w Meksyku, Kolumbii, Argentynie i Peru.

Reklama

Łącznie najwięcej infekcji potwierdzono w USA (4,3 mln), Brazylii (2,4 mln) i Indiach (1,4 mln). 

W USA i Brazylii odnotowano też najwięcej zgonów zainfekowanych osób - odpowiednio 149 tys. i 86 tys. Na trzecim miejscu pod tym względem jest Wielka Brytania (45 tys.), a za nią Meksyk (43 tys.) i Włochy (35 tys.). 

Koronawirus SARS-CoV-2 a grypa

Na całym świecie w ciągu ośmiu miesięcy pandemii odnotowano 645 715 zgonów. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia, w ciągu całego roku na grypę umiera 310-650 tys. osób.

Zobacz najnowsze dane o zakażeniach w Polsce.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje