Reklama

Reklama

Koronawirus. Pielgrzymi wrócili do Izraela z Ukrainy. Setki zakażonych

U ok. 1,4 tys. pielgrzymów, którzy wrócili do Izraela z Ukrainy wykryto zakażenie koronawirusem - poinformował dziennik "Haarec". Chasydzi pielgrzymowali na grób cadyka Nachmana z Bracławia, gdzie świętowali żydowski Nowy Rok.

COVID-19 wykryto w weekend w Izraelu u ok. 1,7 tys. podróżnych wracających do kraju. 47 z nich przybyło z Mołdawii, 23 z Austrii, a 18 z USA. Najwięcej - 1439 - zakażeń potwierdzono u osób przybyłych z Ukrainy.

W piątek izraelska policja poinformowała, że ponad 200 pielgrzymów wróciło z Ukrainy z podrobionymi wynikami testów na obecność COVID-19 - informuje "Haarec".

Muszą zastosować "surowe środki"

Ok. 25 tysięcy izraelskich pielgrzymów wzięło udział w obchodach Nowego Roku - Rosz Haszana - które trwały w ubiegłym tygodniu w Humaniu na Ukrainie.

Jak pisał "Jerusalem Post", w czwartek wieczorem premier Naftali Benet zapowiedział, że wobec osób, które wróciły do kraju ze sfałszowanymi wynikami testów, mogą być zastosowane "surowe środki", w tym postępowanie karne.

Reklama

Co roku do Humania na grób cadyka Nachmana z Bracławia, uważanego za jednego z najsłynniejszych mistyków żydowskich, pielgrzymują tysiące chasydów z całego świata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy