Reklama

Reklama

​Koronawirus. Ogniska zakażeń w fabrykach największego producenta rękawiczek medycznych

Największy światowy producent rękawiczek medycznych zamknął 20 fabryk w Malezji. Koronawirusem zarażonych jest 2684 pracowników giganta - informuje CNBC.

Spośród 2684 zakażonych pracowników firmy Top Glove, większość stanowią osoby spoza Malezji. Jak informuje CNBC, to największe ogniska infekcji w tym kraju. Ogólny wzrost liczby wykrywanych przypadków doprowadził rząd do ponownego zaostrzenia restrykcji.

Władze, aby opanować ogniska w zakładach produkcyjnych, zdecydowały się przetestować wszystkich pracowników fabryk Top Glove oraz mieszkańców hoteli pracowniczych. Minister handlu międzynarodowego i przemysłu Malezji Mohamed Azmin Ali stwierdził w czwartek (26 listopada), że władze mają nadzieję na zapanowanie nad sytuacją w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Reklama

Produkcja o znaczeniu strategicznym

Szef resortu wskazał na fakt, że największy światowy producent rękawiczek to jedna z firm, które mogły kontynuować swoją produkcję mimo obowiązującego lockdownu. Ta zgoda wynikała z jej strategicznego znaczenia zarówno w Malezji, jak i na rynku globalnym.

Przedstawiciele formy Top Glove poinformowali, że przebadano około 5,7 tys. pracowników, z czego u 2684 wykryto zakażenie. Badania przesiewowe mają być kontynuowane. Nie razie nie pojawiły się informacje, czy wykrycie wirusa wpłynie na bezpieczeństwo produktów firmy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy