Reklama

Reklama

Koronawirus. Od niedzieli Izrael ogłasza trzeci lockdown

Premier Izraela Benjamin Netanjahu i ministerstwo zdrowia ogłosili trzeci ogólnokrajowy lockdown, który wejdzie w życie w niedzielę i potrwa dwa tygodnie. Decyzja została podjęta, ponieważ dobowa liczba zakażeń koronawirusem wzrosła w ostatnich dniach do ponad 3 tys.

Izraelczycy nie będą mogli przebywać w domach innych osób, oprócz członków najbliższej rodziny, i udawać się dalej niż kilometr od domu, z wyjątkami takimi jak szczepienie. Sklepy zostaną zamknięte, podobnie jak miejsca rozrywki i wypoczynku. W zakładach pracy, gdzie nie obsługuje się klientów bezpośrednio, będzie mogła przebywać jedynie połowa pracowników.

W przeciwieństwie do poprzednich blokad szkoły i przedszkola będą nadal funkcjonowały, choć z pewnymi ograniczeniami.

Jak zapowiedziano, lockdown zostanie przedłużony do miesiąca, jeśli dzienna liczba zakażeń utrzyma się powyżej 1 tys., a średnia liczba osób zainfekowanych przez każdego zakażonego będzie wynosiła więcej niż jeden.

Reklama

Kwarantanna tylko w hotelu

W związku z wykrytym w Wielkiej Brytanii nowym wariantem wirusa SARS-CoV-2 w środę weszła w życie nowa reguła, nakazująca wszystkim Izraelczykom przybywającym z zagranicy poddanie się kwarantannie w specjalnie przeznaczonych do tego hotelach. Wcześniej można było izolować się we własnym domu.

Dwie poprzednie blokady w Izraelu, w kwietniu i wrześniu, doprowadziły do zmniejszenia liczby zakażeń, jednak zachorowalność ponownie wzrosła, gdy obostrzenia zostały cofnięte.

Chociaż władze rozpoczęły na początku tygodnia masowe szczepienia ludności - do środy zostało zaszczepionych 140 tys. osób - eksperci ds. zdrowia ostrzegają, że miną dwa lub trzy miesiące, zanim cała populacja odczuje pozytywne skutki tych działań - pisze portal Times of Israel.

W zamieszkanym przez dziewięć milionów osób Izraelu od wybuchu pandemii zostało zakażonych ponad 385 tys. mieszkańców, z czego 3150 zmarło.

***

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź!

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link: GRAM o duże pieniądze już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy