Reklama

Reklama

Koronawirus. Niemcy: Niemal 14 tys. zakażonych, 31 ofiar

13 957 zakażonych koronawirusem odnotował w piątek na terytorium Niemiec Instytut Roberta Kocha (RKI). To o 2 958 przypadków więcej zidentyfikowanych infekcji w porównaniu z czwartkiem. Łącznie zmarło dotąd 31 zakażonych osób, w tym 11 w ciągu ostatniej doby.

"To tylko oficjalnie zarejestrowane dane, prawdziwa liczba przypadków będzie większa" - mówił w piątek na konferencji prasowej szef RKI Lothar Wieler. "Obserwujemy gwałtowny wzrost" - opisał tendencję rozwoju wirusa w RFN.

Niemcy w obawie przed scenariuszem włoskim

Ekspert dodał, że rozprzestrzenianie się koronawirusa w poszczególnych regionach Niemiec przybiera różną dynamikę. 

"W Hamburgu mamy 32 przypadki na 100 tys. mieszkańców, a w Tybindze - siedem na ok. 90 tys. mieszkańców" - mówił Wieler, tłumacząc, że jest to powód wprowadzania zróżnicowanych obostrzeń przez poszczególne regiony.

Reklama

Najczęstsze symptomy

RKI przeanalizowało dane ok. 9 tys. zakażonych pacjentów pod kątem najczęstszych symptomów. "Ponad połowa ma suchy kaszel" - poinformował Wieler. Objawem zgłoszonym przez 40 proc. badanych była podwyższona temperatura ciała.

"Epidemię można spowolnić tylko poprzez utrzymywanie odpowiedniego dystansu i odstępu od innych ludzi" - podkreślił ekspert i ponowił apel o przestrzeganie zakazów wprowadzanych przez władze ze względu na pandemię COVID-19.

Ekspert nawiązał do sytuacji we Włoszech i Hiszpanii, mówiąc: "Stoimy przed podobnym rozwojem sytuacji". "Chcę, żebyście zrozumieli powagę tej sytuacji" - powiedział.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy