Reklama

Reklama

Koronawirus. Najnowszy raport z Włoch

32 616 nowych zakażeń SARS-CoV-2 i 331 zgonów pacjentów z COVID-19 - to najnowsze informacje z Włoch dotyczące epidemii COVID-19 w tym kraju. Przytaczane dane otrzymano na podstawie 191 tys. testów. Wykonano ich o 40 tys. mniej niż w sobotę.

Koronawirusa wykryto dotychczas u 935 tysięcy mieszkańców Włoch. Liczba wyleczonych przekroczyła 335 tysięcy. Obecnie zakażonych jest co najmniej 558 tysięcy osób.

Bilans zgonów od początku epidemii wzrósł do 41 394.

17 procent wykonanych tej doby testów dało wynik pozytywny.

Liczba hospitalizowanych pacjentów wzrosła o 1331, do ponad 26 tys. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 2749 najciężej chorych, o 115 więcej niż dzień wcześniej.

Czerwona strefa w Górnej Adydze

Cała prowincja Górna Adyga na północy kraju została ogłoszona czerwoną strefą o najwyższym ryzyku zakażeń. W ciągu ostatnich 24 godzin wykryto tam 781 nowych przypadków po przeprowadzeniu 3 tysięcy testów.

Reklama

Władze Lombardii informują o ponad 6 tysiącach nowych zakażeń.

Nowy dobowy rekord zakażeń - 2360 - zanotowano w regionie Emilia-Romania. Prawie 2500 nowych infekcji jest w stołecznym regionie Lacjum.

Ministerstwo spraw wewnętrznych podało, że w sobotę w całym kraju ukarano prawie tysiąc osób i 140 właścicieli sklepów oraz innych lokali za naruszenie przepisów o walce z pandemią.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Zobacz też: Jak leczyć COVID-19 w domu? Lekarz daje "instrukcję"

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy