Reklama

Reklama

Koronawirus na Węgrzech. Rząd radzi, by nie planować od września wakacji za granicą

Rząd Węgier radzi obywatelom, by nie planowali od 1 września wakacji za granicą ze względu na możliwe obostrzenia spowodowane sytuacją epidemiczną w Europie - oświadczył w środę (19 sierpnia) szef kancelarii premiera Gergely Gulyas na konferencji prasowej.

- Sytuacja w Europie się pogarsza, a w niektórych krajach najwyżej doszło do stagnacji - powiedział Gulyas. - Nie jest możliwe żadne złagodzenie obecnych obostrzeń. Zważywszy na to, że liczba przypadków koronawirusa w większości krajów rośnie, będziemy potrzebowali ostrzejszych zasad - przekazał. 

Gulyas dodał, że rząd premiera Viktora Orbana chce zapewnić bezpieczny początek roku szkolnego i o dalszych posunięciach zdecyduje w przyszłym tygodniu.

Ograniczenia w ruchu granicznym

Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w wielu krajach, w tym u sąsiadów Węgier, rząd wprowadził od 15 lipca ograniczenia w ruchu granicznym. Cudzoziemcy pochodzący z wielu państw bałkańskich, a także z Ukrainy i z Białorusi oraz niemal wszystkich państw pozaeuropejskich nie mają prawa wjazdu na Węgry, a przyjeżdżających Węgrów obowiązuje kwarantanna.

Reklama

Po przyjeździe z 10 kolejnych państw, w tym Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rumunii, Serbii, Chin, Kanady i USA cudzoziemcy muszą przejść badanie na granicy. Jeśli wystąpi podejrzenie zakażenia koronawirusem, nie mogą wjechać na Węgry. Jeśli podejrzenia nie ma, to i tak muszą przejść 14-dniową kwarantannę, chyba że mają dokument potwierdzający dwa negatywne testy na koronawirusa z ostatnich pięciu dni.

Obostrzenia te nie dotyczą Polski.

Na Węgrzech stwierdzono dotąd 5002 zakażenia koronawirusem. 609 chorych na COVID-19 zmarło.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska

***
Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje