Reklama

Reklama

Koronawirus na Węgrzech: Odnotowano największy dobowy wzrost zakażeń

W ciągu ostatnich 24 godzin na Węgrzech odnotowano 576 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. To największy dobowy wzrost liczby zakażeń w ciągu doby - wynika z danych opublikowanych w poniedziałek (7 września) na rządowej stronie poświęconej pandemii.

W sumie od początku pandemii stwierdzono na Węgrzech prawie dziewięć tys. zakażeń. 625 chorych na COVID-19 zmarło, a prawie cztery tys. wyzdrowiało.

Znacznie wzrosła liczba aktywnych zakażeń - jest ich obecnie 4377, z czego 43 proc. przypada na Budapeszt. W szpitalach leczonych jest 151 chorych na COVID-19.

Przyrost zakażeń jest obecnie znacznie wyższy niż podczas pierwszej fali epidemii, gdy tylko raz wykryto ponad 200 zakażeń w ciągu doby.

Wiceminister ds. zasobów ludzkich Zoltan Maruzsa poinformował w poniedziałek w Radiu Kossuth, że z powodu zachorowań na COVID-19 wstrzymano już nauczanie w 15 placówkach oświatowych (przedszkolach i szkołach), a w kolejnych ośmiu zlecono przejście wszystkich lub części klas na zdalny tryb nauczania.

Reklama

Zaznaczył jednak, że nauczanie zdalne będzie stosowane tylko czasowo, dopóki nie ustaną w danej placówce zakażenia. - Myślę, że jest niewyobrażalne, by kraj przeszedł na nauczanie przez internet na cały rok szkolny - podkreślił.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje