Reklama

Reklama

Koronawirus na Ukrainie. Trzeci dzień z rzędu z rekordowym przyrostem zakażeń

Na Ukrainie poprzedniej doby wykryto 12 524 zakażenia koronawirusem, zmarło 191 zainfekowanych - poinformował w sobotę (14 listopada) tamtejszy minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow. To trzeci dzień z rzędu z rekordową liczbą zachorowań.

W piątek (13 listopada) przeprowadzono około 78 tys. testów na obecność koronawirusa, w tym około 48 tys. metodą PCR. Wyzdrowiały 4962 osoby, hospitalizowano 1525 pacjentów, a najwięcej infekcji wykryto w Kijowie (1053).

Stepanow przekazał, że łącznie koronawirusem zakaziło się od początku epidemii ponad 26 tys. pracowników medycznych, z których 258 zmarło.

W piątkowym wydaniu programu telewizyjnego minister poinformował, że Ukraina jest na "finalnym stadium" negocjacji z firmą Pfizer w sprawie zakupu szczepionki przeciwko COVID-19.

Reklama

Ogólnie zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono na Ukrainie u 525 176 osób, zmarło 9508 zainfekowanych, a 238 811 osób uznano za wyleczone.

W związku z rozprzestrzenianiem się choroby ukraiński rząd zdecydował o wprowadzeniu w kraju weekendowego lockdownu, który ma wstępnie trwać do końca listopada.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy