Reklama

Reklama

Koronawirus na Ukrainie: Potwierdzono ponad 2,4 tys. nowych zakażeń, kolejne zgony

W ciągu ostatniej doby na Ukrainie wykryto 2411 zakażeń SARS-CoV-2, 940 osób wyzdrowiało, a 57 chorych zmarło z powodu COVID-19 - przekazał we wtorek (8 września) ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow. To najwyższy dobowy bilans zgonów od początku pandemii.

Minionej doby hospitalizowano 434 osoby. - Zbliżamy się do ośmiu tys. hospitalizowanych. W porównaniu z lipcem ta liczba wzrosła ponad dwukrotnie, w połowie lipca było to 3,5 tys. osób - zaznaczył Stepanow.

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w poniedziałek w Kijowie (235) i w obwodzie charkowskim (230), a ogółem w kraju wykonano 42 tys. testów.

Łącznie zakażenie koronawirusem potwierdzono na Ukrainie u 140 479 osób, od początku pandemii zmarło 2934 chorych na COVID-19, a wyzdrowiało 63 546 pacjentów. W kraju jest 73 999 aktywnych infekcji SARS-CoV-2.

Reklama

Do 31 października na Ukrainie trwa tzw. kwarantanna adaptacyjna, czyli dostosowywanie restrykcji i wytycznych sanitarnych do skali epidemii w danym regionie. Do 28 września obowiązuje też tymczasowy zakaz wjazdu dla obcokrajowców.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy