Reklama

Reklama

Koronawirus na Ukrainie. Polska w czerwonej strefie epidemicznej

Ministerstwo ochrony zdrowia Ukrainy włączyło w piątek (23 października) Polskę do czerwonej strefy epidemicznej. Oprócz Polski w grupie tej znalazły się Chorwacja i Gruzja. W czerwonej strefie jest teraz 51 krajów.


Za kraj o znacznym rozprzestrzenianiu się koronawirusa uznawane jest państwo, w którym liczba nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców odnotowana w ciągu ostatnich 14 dni jest większa od analogicznej liczby na Ukrainie.

Z danych zamieszczonych na stronie internetowej resortu ochrony zdrowia wynika, że na Ukrainie wskaźnik ten wynosi 200,8.

Spis krajów zaliczanych do tzw. czerwonej i zielonej strefy jest opracowywany przez ministerstwo ochrony zdrowia i aktualizowany co siedem dni.

Osoby przybywające z krajów tzw. czerwonej strefy są zobowiązane do udania się na samoizolację. Można ją zakończyć wcześniej po poddaniu się testowi na obecność koronawirusa w organizmie i otrzymaniu negatywnego wyniku. Z obowiązku obserwacji zwalnia też negatywny wynik testu PCR,  przeprowadzony w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Cudzoziemcy są zobowiązani do posiadania polisy ubezpieczeniowej przewidującej pokrycie kosztów związanych z leczeniem COVID-19 i obserwacją.

Reklama

Na Ukrainie trzecią dobę z rzędu odnotowano rekordową liczbę zakażeń koronawirusem. W czwartek potwierdzono 7517 infekcji i zanotowano 121 zgonów. W kraju jest 186 654 aktywnych zakażeń.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy