Reklama

Reklama

Koronawirus na Ukrainie. Niepokojące prognozy rządu dotyczące zachorowań

Rząd Ukrainy prognozuje, że na przełomie września i października w kraju odnotowywanych będzie trzy tysiące zakażeń koronawirusem dziennie - oświadczył we wtorek premier Denys Szmyhal. Minionej doby wykryto na Ukrainie ok. 2,1 tys. infekcji.

Szmyhal podkreślił, że wprowadzony w ubiegłym tygodniu zakaz wjazdu do kraju dla obcokrajowców przestanie obowiązywać, kiedy na Ukrainie przez dwa tygodnie będzie spadać liczba wykrywanych zakażeń SARS-CoV-2.

Zakaz obowiązuje do 28 września. Po tej dacie rząd ma podjąć decyzję w sprawie tego, czy przedłużać ograniczenie, w zależności od sytuacji epidemicznej.

- Kiedy epidemia zacznie słabnąć, kiedy będziemy widzieć, choć przez dwa tygodnie, że epidemia słabnie, wtedy można będzie podejmować decyzję o osłabieniu kwarantanny - powiedział Szmyhal.

Reklama

Pytany o powód wprowadzenia zakazu, oznajmił, że jest to "zatrzymanie importu koronawirusa na Ukrainę". Według premiera z zakazem wjazdu na Ukrainę obcokrajowców nie wiążą się straty dla kraju.

Szmyhal poinformował też, że od zamknięcia granic 27 sierpnia do stanu z poniedziałku na Ukrainę wjechało 21 tys. cudzoziemców. Z zakazu wyłączone są pewne grupy osób.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy