Reklama

Reklama

Koronawirus na Ukrainie. Najwyższy dobowy bilans do tej pory

W ciągu ostatniej doby na Ukrainie wykryto 689 przypadków zakażenia koronawirusem, 21 pacjentów z COVID-19 zmarło, a 372 wyzdrowiało - poinformował w czwartek (11 czerwca) tamtejszy resort ochrony zdrowia. To najwyższy dobowy bilans potwierdzonych infekcji od początku pandemii.

"Takiego 'antyrekordu' jeszcze nie mieliśmy, nawet w najcięższych czasach, w kwietniu, kiedy mieliśmy dość napiętą sytuację" - oświadczył podczas czwartkowego briefingu minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow.

Poprzednio o największej liczbie infekcji potwierdzonych w ciągu doby (588) poinformowano 4 czerwca, zaś o najwyższej dobowej liczbie zgonów (23) - w środę 10 czerwca.

W ciągu ostatniego tygodnia obserwowana jest podwyższona liczba odnotowanych zachorowań - wskazał minister i zaapelował do społeczeństwa o stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa i rekomendacji.

Reklama

"Proszę spojrzeć na ulice, na to, co dzieje się wokół, wszyscy już wyszli z kwarantanny, wszyscy zdecydowali, że już jej nie ma; że już nie ma takiego ryzyka jak COVID-19" - ubolewał minister.

Łączny bilans zakażonych koronawirusem wzrósł na Ukrainie do 29 070, zmarłych - 854, a wyleczonych do 13 141.

Ogółem najwięcej zakażeń SARS-CoV-2 potwierdzono dotychczas w obwodzie czerniowieckim (3793) i w Kijowie (3671).

W kraju przeprowadzono do tej pory ok. 457 tys. testów metodą PCR na obecność koronawirusa oraz ok. 60 tys. testów na jego przeciwciała - podało Centrum Zdrowia Publicznego.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama